Samaná, Dominikánská republika

30. listopadu 2013 v 19:03 |  Dominikánská republika
Samaná je mezi turisty velmi oblíbený poloostrov v Dominikánské republice. Na délku měří cca. 40 kilometrů je asi 15 kilometrů široký. Jde o exotické místo s bující subtropickou vegetací, po relaxaci dychtícím návštěvníkům slibující odpočinek v téměř nedotčené přírodě.

Stranou rušných letovisek tak mají cestovatelé možnost strávit klidnou a příjemnou dovolenou. Čekají tu na ně úžasné sněhobílé písečné pláže a moře s tyrkysově modrou, průzračnou vodou.

Zdejší hotelové komplexy jsou schopny uspokojit veškeré tužby a přání každého návštěvníka. Od těch nenáročných, kteří přijeli kvůli jiným věcem než je užívat si luxusu, až po ty, kteří vyžadují pravý opak a za luxus jsou si ochotni připlatit. Jako většina exotických ostrovů a poloostrovů v Karibiku je i Samaná něčím výjimečná. Mezi turisty jej proslavily hlavně velryby. Turisté tu mají možnost pozorovat tyto oceánské obry z lodí přímo na otevřeném moři.


Každoročně od poloviny února do konce března připlouvají do zdejších teplých vod velryby druhu keporkak kvůli rozmnožování. Na velkou vzdálenost slyšitelné zvuky, které u toho rituálu vydávají, mohou někomu připomínat zpěv a proto se jim často přezdívá zpívající velryby.

Nejen v okolí poloostrova Samaná, ale prakticky v celé Dominikánské republice, je úchvatná zdejší příroda. Působivé jsou především zdejší vodopády, ukryté v bujné džungli. Mezi ty nejkrásnější a velmi často navštěvované patří El Limon. Jezero pod tímto vodopádem je ideálním místem pro příjemné osvěžení. Akční jedinci, toužící po dávce adrenalinu, mohou vyšplhat několik metrů po skále a skočit do chladivé vody dolů.

Místní gastronomickou pochoutkou je čerstvá ryba na kokosové omáčce, kterou by měl každý turista určitě ochutnat.

V blízkosti poloostrova se nachází menší ostrůvek Cayo Levantado. Dostat se na něj je možné lodí z přístavu Bárbara. Ostrůvek je však veřejnosti přístupný jen ze dvou třetin, zbytek zabírá hotelový resort. Ten je oblíben především mezi přesvědčenými romatiky. Zdejší nevelká pláž bývá obvykle liduprázdná a návštěvníci si tu tak mohou užívat soukromí a relaxace v příjemně prohřáté vodě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama