Yucatán a Francouzská Polynésie - pláže IV.

13. října 2013 v 15:24 |  Ostatní
Návštěva Mexika má pro turisty tu velkou výhodu, že se před odjezdem na dovolenou nemusí rozhodovat, zda budou spíše odpočívat a relaxovat na pláži, nebo budou poznávat kulturu starých Mayů. V Yucatánu se totiž památky Mayské civilizace nacházejí jen v malé vzdálenosti o zdejších úchvatných pláží.

Za zmínku stojí starobylé město Tulum, aglomerace vybudovaná v oblasti deštných lesů, která byla mezi 13. a 15. stoletím domovem vyspělé mayské kultury. Mayská riviéra, jak někdy bývá toto karibské pobřeží nazýváno, má navíc velkou výhodu v celoročně konstantní teplotě mořské vody, která se zde pohybuje kolem 28 stupňů Celsia.

Na většině mayských památek v Mexiku se za prošlá staletí řádně podepsal zub času. To ale není případ tulumských památek. Ty patří k jedněm z nejzachovalejších a z toho důvodu jsou i turisticky nejvíce navštěvované. Naštěstí tato skutečnost nic nemění na kráse místních pláží. Zdejší útesy návštěvníkům zaručují, že si zde každý může najít právě tu svou.


Francouzská Polynésie bývá často přirovnávána k ráji na zemi. A není se co divit. Jde o desítky ostrovů rozesetých na území čítající tisíce kilometrů čtverečních v Tichém oceánu. Populární destinací ve Francouzské Polynésii jsou Společenské ostrovy. Jako takové příliš známé nejsou, ale ostrov Bora Bora je na tom s popularitou už daleko lépe.

Pobřeží tohoto vulkanického ostrova je jako stvořené pro koupání či potápění se v průzračně čistých lagunách, které jsou od volného moře chráněny bariérou i korálových útesů. Do současnosti se dochoval zbytek vulkánu, který ostrov vytvořil, v podobě hory Otemanu s výškou 725 m.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama