Seychely a thajská Maya Bay - pláže III.

11. října 2013 v 15:23 |  Ostatní
Pokud by se někdo zeptal na nejkrásnější pláže na světě, nezanedbatelná část respondentů by bezpochyby jmenovala Seychely. Tyto ostrovy uprostřed Indického oceánu se vezou na vlně popularity již několik desetiletí.

Většina turistů bude určitě znát hlavní ostrov Mahé nebo známý Praslin. Do nejlepší 9 romantických pláží se ale dostal 3. největší obývaný ostrov Seychel La Digue.

La Digue nemá vlastní letiště a turisté jsou sem dopravování buď loděmi po mořské hladině, nebo vzduchem hydroplány či vrtulníky.

Jeho klenotem a častým objektem objektivů fotoaparátů a kamer je pláž Anse Source d'Argent. Kromě všudypřítomného sněhobílého písku a tyrkysově modré vody jsou na této pláži k vidění i miliony let staré žulové útvary vyčnívající z písku pláže.


Jen málokterá země získává tak rychle na oblibě mezi českými turisty jako Thajsko. Stát, kterému se též často říká "země úsměvů", leží v jihovýchodní Asii a jeho pobřeží má délku více než 2.500 km.

Bylo by téměř s podivem, kdyby se na takhle dlouhém břehu v turisticky velmi atraktivní zemi nenašlo hned několik pláží, které by stály za zmínku v kontextu nejkrásnějších pláží světa.

Zátoka Maya Bay na ostrově Phi Phi Leh však skrývá ještě o něco více než většina thajských pláží. Je totiž o pláž, na které se natáčel hollywoodský film s Leonardem DiCapriem v hlavní roli. I když scény ve filmu byly ještě částečně digitálně vylepšeny, místo má svůj půvab i ve skutečnosti. Bohužel tomu ale odpovídají i ceny, ostrov Phi Phi je po Phuketu nejdražší letovisku v Thajsku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama