Nejkrásnější exotické pláže I.

9. října 2013 v 21:21
Mezi nejoblíbenější destinace v Mexiku, kam míří doslova statisíce turistů ročně, patří bezesporu Cabo San Lucas. Toto město s necelými 70.000 obyvateli leží na samé špičce poloostrova Baja California.

Původně rybářská vesnice se začala rozvíjet ve dvacátých letech minulého století, kdy se v okolních vodách začal lovit tuňák. Navíc během posledních pár let zažívá tato část Mexika nebývalý rozkvět a není divu, že se Cabo San Lucas stalo vyhledávaným letoviskem mexických celebrit a prominentů.

V pobřežních vodách jsou téměř ideální podmínky pro potápění a provozování dalších vodních sportů. Nejznámější místní páží je tzv. pláž Milenců (Lover's Beach), která dle mnohých anket patří mezi top 10 nejhezších pláží světa. Neexistuje na ni jiná cesta než lodí, což může být pro někoho komplikací. Na oplátku zde ale turisté mohou zažít koupání ve stínu neuvěřitelných útesů.


Maledivy jsou synonymem pro dokonalou dovolenou již několik desetiletí a příměr k pozemskému ráji získaly naprostým právem. Bohužel pro tuto ostrovní zemi se na ní stále více podepisuje globální oteplování. Moře každým rokem ukrajuje stále více a více z jejího území a ostrovy, jejichž maximální výška dosahuje jen asi 2 metrů nad mořskou hladinu, pomalu mizí pod mořskou hladinou.

Maledivy, nejmenší a nejméně obydlený asijský stát, jsou tvořeny více jak tisícem korálových ostrovů a ostrůvků zřetězených do 26 atolů. Nejkrásnější pláže se údajně nacházejí na atolu Rasdhoo. On je vlastně celý atol jednou velkou, téměř liduprázdnou pláží.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama