Mexiko podruhé a Barbados - pláže II.

10. října 2013 v 21:41 |  Ostatní
Mexiko nemá ve svém repertoáru pouze jedinou pláž, která byla vybrána mezi 9 nejromantičtějších pláží světa. Kromě pláže Milenců nedaleko Cabo San Lucas se mezi elitu dostaly i pláže na ostrůvcích Marietas. Ty leží asi 10 kilometrů od letoviska Punta de Mita a jsou součástí národního parku Islas Tres Marietas.

Protože se neobydlené ostrovy staly hnízdištěm mnoha druhů mořských ptáků, je na nich a v jejich okolí zakázan jak lov, tak rybolov. Turistům je povolen vstup pouze na místní pláže, na jiná místa na ostrovech je vstup zakázán.

Pláže jsou zdejším unikátem. Při pohledu na satelitní snímek ostrovů totiž nejsou žádné pláže k vidění. Vlivem vulkanické činnosti a působením příboje, který zdejší pobřeží modeloval, jsou dokonale ukryty pod převisy zdejších skal. Jediný přístup k nim je na lodi, která musí umně proplout tunely.


Asi nejznámější zdejší pláží je tzv. Skrytá pláž. Jméno je poněkud zavádějící, neboť pláž je tak populární, že na ní nikdo soukromí mít rozhodně nebude.

Karibskou oblast ve výčtu nejromantičtějších pláží světa reprezentují pláže na ostrově Barbados. Barbados je nejvýchodnějším karibským ostrovem a nachází se asi 150 km východně od ostrova St. Lucia.

Jeho nejkrásnější pláže se údajně nacházejí na jihovýchodním pobřeží, v blízkosti zátoky Bottom Bay.

Barbadosané jsou ochotni se do krve pohádat o tom, že nejkrásnější pláže na světě se nacházejí právě v jejich domovině a že právě Barbados je pozemským rájem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama