close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Říjen 2013

Yucatán a Francouzská Polynésie - pláže IV.

13. října 2013 v 15:24 Ostatní
Návštěva Mexika má pro turisty tu velkou výhodu, že se před odjezdem na dovolenou nemusí rozhodovat, zda budou spíše odpočívat a relaxovat na pláži, nebo budou poznávat kulturu starých Mayů. V Yucatánu se totiž památky Mayské civilizace nacházejí jen v malé vzdálenosti o zdejších úchvatných pláží.

Za zmínku stojí starobylé město Tulum, aglomerace vybudovaná v oblasti deštných lesů, která byla mezi 13. a 15. stoletím domovem vyspělé mayské kultury. Mayská riviéra, jak někdy bývá toto karibské pobřeží nazýváno, má navíc velkou výhodu v celoročně konstantní teplotě mořské vody, která se zde pohybuje kolem 28 stupňů Celsia.

Na většině mayských památek v Mexiku se za prošlá staletí řádně podepsal zub času. To ale není případ tulumských památek. Ty patří k jedněm z nejzachovalejších a z toho důvodu jsou i turisticky nejvíce navštěvované. Naštěstí tato skutečnost nic nemění na kráse místních pláží. Zdejší útesy návštěvníkům zaručují, že si zde každý může najít právě tu svou.

Seychely a thajská Maya Bay - pláže III.

11. října 2013 v 15:23 Ostatní
Pokud by se někdo zeptal na nejkrásnější pláže na světě, nezanedbatelná část respondentů by bezpochyby jmenovala Seychely. Tyto ostrovy uprostřed Indického oceánu se vezou na vlně popularity již několik desetiletí.

Většina turistů bude určitě znát hlavní ostrov Mahé nebo známý Praslin. Do nejlepší 9 romantických pláží se ale dostal 3. největší obývaný ostrov Seychel La Digue.

La Digue nemá vlastní letiště a turisté jsou sem dopravování buď loděmi po mořské hladině, nebo vzduchem hydroplány či vrtulníky.

Jeho klenotem a častým objektem objektivů fotoaparátů a kamer je pláž Anse Source d'Argent. Kromě všudypřítomného sněhobílého písku a tyrkysově modré vody jsou na této pláži k vidění i miliony let staré žulové útvary vyčnívající z písku pláže.

Mexiko podruhé a Barbados - pláže II.

10. října 2013 v 21:41 Ostatní
Mexiko nemá ve svém repertoáru pouze jedinou pláž, která byla vybrána mezi 9 nejromantičtějších pláží světa. Kromě pláže Milenců nedaleko Cabo San Lucas se mezi elitu dostaly i pláže na ostrůvcích Marietas. Ty leží asi 10 kilometrů od letoviska Punta de Mita a jsou součástí národního parku Islas Tres Marietas.

Protože se neobydlené ostrovy staly hnízdištěm mnoha druhů mořských ptáků, je na nich a v jejich okolí zakázan jak lov, tak rybolov. Turistům je povolen vstup pouze na místní pláže, na jiná místa na ostrovech je vstup zakázán.

Pláže jsou zdejším unikátem. Při pohledu na satelitní snímek ostrovů totiž nejsou žádné pláže k vidění. Vlivem vulkanické činnosti a působením příboje, který zdejší pobřeží modeloval, jsou dokonale ukryty pod převisy zdejších skal. Jediný přístup k nim je na lodi, která musí umně proplout tunely.

Nejkrásnější exotické pláže I.

9. října 2013 v 21:21
Mezi nejoblíbenější destinace v Mexiku, kam míří doslova statisíce turistů ročně, patří bezesporu Cabo San Lucas. Toto město s necelými 70.000 obyvateli leží na samé špičce poloostrova Baja California.

Původně rybářská vesnice se začala rozvíjet ve dvacátých letech minulého století, kdy se v okolních vodách začal lovit tuňák. Navíc během posledních pár let zažívá tato část Mexika nebývalý rozkvět a není divu, že se Cabo San Lucas stalo vyhledávaným letoviskem mexických celebrit a prominentů.

V pobřežních vodách jsou téměř ideální podmínky pro potápění a provozování dalších vodních sportů. Nejznámější místní páží je tzv. pláž Milenců (Lover's Beach), která dle mnohých anket patří mezi top 10 nejhezších pláží světa. Neexistuje na ni jiná cesta než lodí, což může být pro někoho komplikací. Na oplátku zde ale turisté mohou zažít koupání ve stínu neuvěřitelných útesů.