Pláže ostrova Mauritius

1. srpna 2013 v 19:41 |  Mauritius
Ostrov Mauritius je synonymem pro luxusní a exotickou dovolenou. Co ale od návštěvy ostrova očekávat?

Již Mark Twain byl ostrovem okouzlen a pronesl, že Bůh nejprve stvořil Mauritius a teprve poté Ráj.

Na západní straně Mauritiu si turisté z celého světa mohou užívat dostatek slunečních paprsků a koupání v příjemně prohřáté vodě po celý rok. Při procházkách po pláži, lemované kokosovými palmami, mohou romantické duše pomalu prozkoumávat ostrov, který má jen něco málo přes 50 km v průměru. Velkou výhodou pro cestovatele je, že do země nepotřebují žádná víza ani očkování.


Na plážích na Mauritiu se nachází převážně bílý písek, který vynikne především s nádherně čistým tyrkysovým mořem, navíc plném zářivých mořských rybek. Pokud čas a prostředky dovolí, určitě stojí za to navštívit alespoň některé ze známých pláží na ostrově.

Na západní straně Mauritiu patří mezi oblíbené pláže Grand Baie, Trou Aux Biches a Oblast Flic and Flac. Na východě stojí za návštěvu Ille Aux Cerf a Belle Mare. Jihozápad pak nabízí kupříkladu Bell Ombre a Le Morne a sever se pyšní údajně těmi nejkrásnějšími, mezi které patří Pereybère, Grand Bay či Mon Choisy.

Západ Mauritiu ovšem nabízí více než jen krásné pláže. Za prozkoumání stojí zdejší osamocená skála La Morne nebo div Charamel, který vznikl chladnutím lávy a získal neuvěřitelných 7 jasných barev.

Jedinou nevýhodou ostrova je, že za ubytování a služby s ním spojené je nutné si připlatit. Mauritius vsadil na luxus a malou četnost resortů tak, aby se tu klienti cítili příjemně. Toto soukromí ovšem něco stojí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama