Maledivy očima turisty

21. srpna 2013 v 10:01 |  Maledivy
Republiku Maledivy, nebo zkráceně pouze Maledivy či Maledivské ostrovy, tvoří řetěz 19 korálových ostrovů. Nachází se v Indickém oceánu asi 600 km jihozápadně od Indie. Z České republiky trvá let asi 10 hodin a na cestě se obvykle jednou přestupuje. Nejčastěji v Dubaji, Vídni nebo Istanbulu.

Všechny mezinárodní lety přistávají na jediném zdejším mezinárodním letišti na ostrově Hulhule jen asi 1 km od hlavního ostrova a města Malé. Odtud pak turisté směřují trajektem nebo hydroplánem na další ostrovy. Ke vstupu nejsou zapotřebí žádné zvláštní formality, jen je třeba vyplnit 30-ti denní turistické vízum.


Po celých Maledivách se nacházejí resorty všech cenových kategorií a kvality. Liší se komfortem ubytování a dalších služeb. Obvykle je možné volit mezi water villas, což jsou příbytky postavené na pilotech přímo nad mořskou hladinou, a ubytováním na ostrově. Je dobré mít na paměti fakt, že většina water resortů dovoluje bydlení nad mořem až dětem starším 12 let! Některé resorty mají tuto hranici posunutu dokonce ještě výše.

Vrchol hlavní sezóny na Maledivách nastává během naší evropské zimy. To svádí k myšlence odletět se na Maledivské ostrovy ohřát. Ale pozor. V tu dobu je na ostrovech nejvíce turistů a navíc písek bývá rozpálen (podobně jako třeba v hlavní sezóně v Egyptě) natolik, že je obtížné ho přejít bosou nohou. Mnohem příjemnějším obdobím je duben až polovina června nebo pak září až listopad. To zde fouká jemný osvěžující vítr, může sem tam lehce sprchnout a vedro není tak intenzivní.

Během pobytu na ostrovech určitě stojí za návštěvu město Malé. Teprve zde totiž mají turisté možnost zažít nefalšovaný život ostrovanů. Místní vyznávají islám, tak je vhodné si při pohybu městem zahalit ramena a kolena. Za vidění stojí zdejší tržnice na nábřeží. Během dopoledne se tu prodá většina ryb ulovených v okolních vodách a nádhernou podívanou jsou i na stánky s exotickým ovocem a zeleninou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama