Aktivity v Dominikánské republice

21. srpna 2013 v 9:35 |  Dominikánská republika
Dominikánská republika má svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout. A to jak turistům, kteří na tento karibský ostrov přicestovali za odpočinkem a během své dovolené nepředpokládají jinou činnost, než je povalování se na sněhobílé pláži s palmami za zády a modrou vodní plochou před sebou, tak i pro dobrodružnější nátury dychtící po poznání něčeho nového.

Ti, kdo se vydají do východní části ostrova, budou mít možnost zažít kontrast bídy a přepychu doslova na pár kilometrech. A to ještě stále zůstávají v Dominikánské republice! V sousedním Haiti je situace ještě horší. Haiti totiž, na rozdíl od svého východního souseda, patří k nejchudším zemím světa.

Všude ve městech je na první pohled vidět chudoba většiny místních. Prodávají téměř cokoliv, jen aby si vydělali na základní živobytí. Poznávacím znamením chudinských čtvrtí je, stejně jako téměř ve všech koutech světa, kde vládne bída, neuvěřitelná spleť drátů elektrického vedení na místními komunikacemi.


Do města San Pedro de Macoris je to z pláže jen kousek a jeho návštěva určitě stojí za zvážení. Kromě toho, že se zde vyrábí stejnojmenný rum, jsou nedaleko zajímavé přírodní jeskyně se sladkou vodou, ve kterých je možné se vykoupat. Ve městě je pak vybudováno akvárium s teráriem, kde jsou v zajetí chování leguáni, velké želvy a další exotická zvířata.

I nedaleko hlavního městě Santo Domingo se nacházejí jeskynní jezírka, která skýtají zajímavou možnost vykoupat se uprostřed horkého dne v chladivé vodě. Na milovníky historie čeká dům Kryštofa Kolumba, zachovalá zóna z koloniální éry či místní trhy s nejrůznějšími suvenýry.

Kromě vychutnávání si nádherných okamžiků na čistých plážích a usrkávání koktejlů z programu all inclusive stojí za to ochutnat místní dary moře. Zdejší kuchaři rádi chutně připraví turistům rybu, kterou sami chytí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama