close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Srpen 2013

Maledivy očima turisty

21. srpna 2013 v 10:01 Maledivy
Republiku Maledivy, nebo zkráceně pouze Maledivy či Maledivské ostrovy, tvoří řetěz 19 korálových ostrovů. Nachází se v Indickém oceánu asi 600 km jihozápadně od Indie. Z České republiky trvá let asi 10 hodin a na cestě se obvykle jednou přestupuje. Nejčastěji v Dubaji, Vídni nebo Istanbulu.

Všechny mezinárodní lety přistávají na jediném zdejším mezinárodním letišti na ostrově Hulhule jen asi 1 km od hlavního ostrova a města Malé. Odtud pak turisté směřují trajektem nebo hydroplánem na další ostrovy. Ke vstupu nejsou zapotřebí žádné zvláštní formality, jen je třeba vyplnit 30-ti denní turistické vízum.

Aktivity v Dominikánské republice

21. srpna 2013 v 9:35 Dominikánská republika
Dominikánská republika má svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout. A to jak turistům, kteří na tento karibský ostrov přicestovali za odpočinkem a během své dovolené nepředpokládají jinou činnost, než je povalování se na sněhobílé pláži s palmami za zády a modrou vodní plochou před sebou, tak i pro dobrodružnější nátury dychtící po poznání něčeho nového.

Ti, kdo se vydají do východní části ostrova, budou mít možnost zažít kontrast bídy a přepychu doslova na pár kilometrech. A to ještě stále zůstávají v Dominikánské republice! V sousedním Haiti je situace ještě horší. Haiti totiž, na rozdíl od svého východního souseda, patří k nejchudším zemím světa.

Všude ve městech je na první pohled vidět chudoba většiny místních. Prodávají téměř cokoliv, jen aby si vydělali na základní živobytí. Poznávacím znamením chudinských čtvrtí je, stejně jako téměř ve všech koutech světa, kde vládne bída, neuvěřitelná spleť drátů elektrického vedení na místními komunikacemi.

Pláže ostrova Mauritius

1. srpna 2013 v 19:41 Mauritius
Ostrov Mauritius je synonymem pro luxusní a exotickou dovolenou. Co ale od návštěvy ostrova očekávat?

Již Mark Twain byl ostrovem okouzlen a pronesl, že Bůh nejprve stvořil Mauritius a teprve poté Ráj.

Na západní straně Mauritiu si turisté z celého světa mohou užívat dostatek slunečních paprsků a koupání v příjemně prohřáté vodě po celý rok. Při procházkách po pláži, lemované kokosovými palmami, mohou romantické duše pomalu prozkoumávat ostrov, který má jen něco málo přes 50 km v průměru. Velkou výhodou pro cestovatele je, že do země nepotřebují žádná víza ani očkování.