Dovolená v Dominikánské republice

26. července 2013 v 14:42 |  Dominikánská republika
Nejkrásnější země, jakou kdy lidské oko spatřilo. Tato slova údajně napsal Kryštof Kolumbus v dopise královně Isabele o ostrově, který v prosinci 1492 objevil. Dnes se na něm nachází Dominikánská republika.

Na zdejší pláže pokryté jemným bílým pískem a na azurově modrou vodu Karibského moře prakticky celý rok shlíží z blankytně modré oblohy horké slunce. Celková délka pláží činí asi 400 kilometrů a téměř každou lze označit za nejkrásnější.

Hlavní turistické oblasti se nacházejí v Puerto Plata na severu a Punta Cana na východě země. O pozornost turistů se v posledních letech ale začíná výrazně hlásit i Juan Dolio.

Všechny lokality nabízejí spoustu krásných míst, perfektní služby, systém all inclusive - prostě ideální pro klidnou dovolenou. Ale proč se jenom válet na pláži? Turisté si mohou v čase dovolené v Dominkánské republice užívat na vodě, pod hladinou, na souši či ve vzduchu.


Velkým hitem je zde kiteboarding. Stačí surfovací prkno, drak a vzhůru do vln. Ideálním místem pro tento sport je pláž Cabarete u Souse na severovýchodním pobřeží, stejně jako nedaleké Bozo Beach a Kite Beach. Na těchto plážích nepřijdou zkrátka ani windsurfeři.

Potápěči mají v oblibě okolí ostrůvků Catalina a Saona. Klid pod mořskou hladinou pak lze "kompenzovat" divokým raftingem v peřejích řeky Yaque del Norte nebo výstup na 3000 metrů vysokou horu Pico Duarte.

V oblasti La Romana, v Altos de Chavón, se nachází replika středomořské vesnice ze 16. století (ano, v Karibiku skutečně stojí replika vesničky z oblasti Středozemního moře), vypínající nad řekou Chavón. Je zde postaven dokonce řecký amfiteátr, otevřený ve velkém stylu v roce 1982 koncertem Franka Sinatry.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama