Ostrov Kuba

30. června 2013 v 22:22 |  Kuba
Kuba je zemí, kde jakoby se zastavil čas. Jde o pestrou směsici rytmu salsy, měst plných amerických aut z padesátých a šedesátých let, která jsou ve zbytku světa už dávno ve šrotu a údajně nejlepších doutníků na světě. Příjemní a pohodoví Kubánci bývají na svou vlast hrdí a jde o jednu z mála zemí, kam zatím v hojné míře nepronikly stánky s rychlým občerstvením a hamburgery.

Krajina Kuby je schopna překvapit cestovatele svou rozmanitostí. Podél pobřeží se nacházejí překrásné bílé pláže s jemným, skoro saharským, pískem. Ty jsou prakticky stvořeny k lenošení a nedaleké šplouchající moře přímo vybízí k potápění a objevování rozmanitého podmořského života a útesů. A jen kousek od pobřeží se nachází drsná tropická příroda se spoustou vodopádů.


Turisté mívají během návštěvy Kuby velmi často pocit, jako by cestovali zpátky v čase. A především návštěvníkům z bohatých a prosperujících států chvilku trvá, než se s touto fascinující zemí sžijí a pochopí ji.

Za návštěvu určitě stojí hlavní město Kubánské republiky Havana. Dalším vyhledávaným turistickým cílem je největší město Santiago de Cuba či malý poloostrov Varadero a Trinidad. Během cestování po tomto karibském ostrově by bylo velkou chybou nechat si ujít příležitost ochutnat místní rum, který je míchán do nápojů, k nimž patří Mojito, Cuba Libre či Daiguirí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama