Kam v Dominikánské republice?

7. června 2013 v 17:53 |  Dominikánská republika
Většina turistů, mířících na dovolenou do Dominikánské republiky, volí jako místo svého pobytu nejčastěji východní část ostrova. Konkrétně jde o letovisko Punta Cana nebo jeho nejbližší okolí. Tím ale přicházejí o poznání dalších zajímavých místa, která sice nejsou tak známá a ani nemají dlouhé, písečné pláže, přesto však mohou nabídnout jiná lákadla.

Na severozápadě ostrova, nedaleko hranic s Haiti, se nachází městečko Monte Cristi. Založeno bylo již v roce 1506 a tou dobou bylo klíčovým obchodním přístavem. V té době se z karibské oblasti do Evropy dovážela cukrová třtina, mahagon a další plodiny, a tak zde přirozeně vznikl významný obchodní uzel.

V okolí stojí za to koupání na na plážích Cayo Cabrita a El Morro, které jsou vhodné i pro potápění. Malý ostrov Isla Cabrita nabízí potápěčům hotový ráj v podobě vraků několika lodí.


Puerto Plata může být na cestě po severním pobřeží destinace Dominikánská republika další zastávkou. V roce 1493 ho založil Kryštof Kolumbus a za návštěvu stojí historická pevnost San Felipe, která byla postavena v roce 1540. Dále by bylo hříchem vynechat muzeum jantaru nebo palírnu Brugal, kde je nabízen k ochutnání nejznámější rum Dominikánské republiky. Turistický ruch se zde začal rozmáhat až v 70. letech 20. století a od té doby zažívá okolí Puerto Plata růst.

Milovníci adrenalinu rozhodně nemohou vynechat přímořské městečko Cabarete. V dnešní době je totiž oblíbeným místem všech surfařů a vyznavačů kiteboardingu. Naopak klidnější povahy, které hledají během své dovolené soukromí k relaxaci, by se měly vydat na severní poloostrov Samaná. Tam na ně budou čekat kilometry dlouhých písečných pláží s průzračně čistou mořskou vodou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama