Jižní atol Ari

18. června 2013 v 16:56 |  Maledivy
Jedním z největších atolů na Maledivách je atol Ari. Je situován v západní části Malediv, jen asi 30 minut letu z hlavního města Malé. Tento turisticky velmi oblíbený atol je administrativně rozdělen na dvě části: Severní Ari atol a Jižní Ari atol. Ty tvoří dohromady asi 105 ostrůvků a turisté mohou navštívit více než 20 z nich.

Rozloha atolu činí asi 90 x 30 kilometrů a je vhodný zejména pro potápění. Mimochodem na Ari atolu se nachází jeden z nejlepších resortů na světě a který již 2x toto ocenění získal. Jde o luxusní šestihvězdičkový resort Conrad Maldives Rangali Island, který je schopen splnit téměř všechna přání návštěvníků.


Každý, kdo na atol Ari zavítá, by si určitě neměl nechat ujít návštěvu světoznámého podmořského restaurantu. Večeřet 6 metrů pod hladinou moře, ve společnosti mořských živočichů všeho druhu za proskleným stropem a stěnami, je nezapomenutelný zážitek. Zájem o tuto restauraci je ovšem obrovský a doporučuje se rezervovat si místo minimálně 14 dní před příletem na Ari.

Na všech maledivských atolech je nejoblíbenějším sportem potápění. Pozorovat fascinující podmořský svět a přitom si moci sáhnout třeba na žraloka velrybího se nepovede každému. A ani jižní atol Ari není výjimkou. Navíc zkušený instruktor potápění může turisty vzít do míst, na která není možné se běžně dostat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama