close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Červen 2013

Ostrov Kuba

30. června 2013 v 22:22 Kuba
Kuba je zemí, kde jakoby se zastavil čas. Jde o pestrou směsici rytmu salsy, měst plných amerických aut z padesátých a šedesátých let, která jsou ve zbytku světa už dávno ve šrotu a údajně nejlepších doutníků na světě. Příjemní a pohodoví Kubánci bývají na svou vlast hrdí a jde o jednu z mála zemí, kam zatím v hojné míře nepronikly stánky s rychlým občerstvením a hamburgery.

Krajina Kuby je schopna překvapit cestovatele svou rozmanitostí. Podél pobřeží se nacházejí překrásné bílé pláže s jemným, skoro saharským, pískem. Ty jsou prakticky stvořeny k lenošení a nedaleké šplouchající moře přímo vybízí k potápění a objevování rozmanitého podmořského života a útesů. A jen kousek od pobřeží se nachází drsná tropická příroda se spoustou vodopádů.

Jižní atol Ari

18. června 2013 v 16:56 Maledivy
Jedním z největších atolů na Maledivách je atol Ari. Je situován v západní části Malediv, jen asi 30 minut letu z hlavního města Malé. Tento turisticky velmi oblíbený atol je administrativně rozdělen na dvě části: Severní Ari atol a Jižní Ari atol. Ty tvoří dohromady asi 105 ostrůvků a turisté mohou navštívit více než 20 z nich.

Rozloha atolu činí asi 90 x 30 kilometrů a je vhodný zejména pro potápění. Mimochodem na Ari atolu se nachází jeden z nejlepších resortů na světě a který již 2x toto ocenění získal. Jde o luxusní šestihvězdičkový resort Conrad Maldives Rangali Island, který je schopen splnit téměř všechna přání návštěvníků.

Kam v Dominikánské republice?

7. června 2013 v 17:53 Dominikánská republika
Většina turistů, mířících na dovolenou do Dominikánské republiky, volí jako místo svého pobytu nejčastěji východní část ostrova. Konkrétně jde o letovisko Punta Cana nebo jeho nejbližší okolí. Tím ale přicházejí o poznání dalších zajímavých místa, která sice nejsou tak známá a ani nemají dlouhé, písečné pláže, přesto však mohou nabídnout jiná lákadla.

Na severozápadě ostrova, nedaleko hranic s Haiti, se nachází městečko Monte Cristi. Založeno bylo již v roce 1506 a tou dobou bylo klíčovým obchodním přístavem. V té době se z karibské oblasti do Evropy dovážela cukrová třtina, mahagon a další plodiny, a tak zde přirozeně vznikl významný obchodní uzel.

V okolí stojí za to koupání na na plážích Cayo Cabrita a El Morro, které jsou vhodné i pro potápění. Malý ostrov Isla Cabrita nabízí potápěčům hotový ráj v podobě vraků několika lodí.