Vzhůru na Maledivy

27. května 2013 v 20:02 |  Maledivy
Ten, kdo se chce během dovolené koupat v křišťálově průzračné a tyrkysově modré vodě a kdo chce mít možnost po ponoření pod hladinu pozorovat úchvatný podmořský svět, by se měl vydat do Indického oceánu na Maledivy. Jde o souostroví několika atolů, jež tvoří dalšími ostrovy a ostrůvky. Některé z nich jsou tak maličké, že je možné je v klidu přejít pěšky během několika málo minut.

Za největší maledivský ostrov bývá považován Gan. Ten na délku měří 8 km a je součástí atolu Sín. Hlavním městem Malediv je Malé, ležící na stejnojmenném ostrově.

Turisté z celého světa vyrážejí na Maledivy především kvůli obdivuhodné přírodě, plážím s neuvěřitelně bílým pískem a možností pozorovat pestrý život pod hladinou. Pohled na fascinující podmořský svět v okolí maledivských ostrovů je zážitkem, který by si žádný návštěvník Malediv neměl nechat ujít. A vůbec nevadí, že není zkušeným potápěčem. Pulsující život pod hladinou lze objevovat jen pomocí jednoduchých brýlí a šnorchlu. K nejzajímavějším maledivským potápěčským lokalitám patří atoly Ari a Jižním Malé atol.


O maledivských plážích lze konstatovat, že téměř do jedné ohromují svou čistotou a nádherným jemným bílým pískem. Vstup do moře je pozvolný a proto na Maledivy často cestují celé rodiny včetně malých dětí.

Aktivnější turisté, kteří dávají přednost plavání a potápění před lenošením na plážích, se často vydávají na ostrov Ihuru. Ten je znám svými nádhernými podmořskými útesy, které jsou jako stvořené pro několikahodinové objevné šnorchlovací výpravy stejně jako pro hloubkové expedice. Maledivy bývají ne nadarmo často označovány coby skutečný ráj na zemi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama