close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Květen 2013

Vzhůru na Maledivy

27. května 2013 v 20:02 Maledivy
Ten, kdo se chce během dovolené koupat v křišťálově průzračné a tyrkysově modré vodě a kdo chce mít možnost po ponoření pod hladinu pozorovat úchvatný podmořský svět, by se měl vydat do Indického oceánu na Maledivy. Jde o souostroví několika atolů, jež tvoří dalšími ostrovy a ostrůvky. Některé z nich jsou tak maličké, že je možné je v klidu přejít pěšky během několika málo minut.

Za největší maledivský ostrov bývá považován Gan. Ten na délku měří 8 km a je součástí atolu Sín. Hlavním městem Malediv je Malé, ležící na stejnojmenném ostrově.

Turisté z celého světa vyrážejí na Maledivy především kvůli obdivuhodné přírodě, plážím s neuvěřitelně bílým pískem a možností pozorovat pestrý život pod hladinou. Pohled na fascinující podmořský svět v okolí maledivských ostrovů je zážitkem, který by si žádný návštěvník Malediv neměl nechat ujít. A vůbec nevadí, že není zkušeným potápěčem. Pulsující život pod hladinou lze objevovat jen pomocí jednoduchých brýlí a šnorchlu. K nejzajímavějším maledivským potápěčským lokalitám patří atoly Ari a Jižním Malé atol.